Paweł Dudko – „Ex Machina” w Galerii Baszta

Galeria Baszta i Zbąszyńskie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy 4.09.2021 o godz.17.00 pt. Ex Machina.

Artysta Paweł Dudko (ur. 1987) ukończył studia na kierunku architektura na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. W 2018 r. uzyskał stopień doktora sztuki na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie adiunkt w Instytucie Sztuki na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Autor instalacji przestrzennych, multimediów, fotografii i scenografii. Aktywnie tworzy w obszarze druku przestrzennego i sztuki interaktywnej, często na granicy realności i wirtualności.

Swoje prace prezentował w wielu galeriach w Polsce i za granicą, m.in.: XX1 (Warszawa), Musée du Jouet (Moirans-en-Montagne, Francja), Galeria Sztuki Współczesnej miejsce sztuki44 (Świnoujście) oraz na wielu przeglądach i festiwalach, m.in.: Dizaino Savaitė (Wilno, Litwa), Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA (Świnoujście). Laureat licznych konkursów fotograficznych, m.in. Życie jest piękne (Kielce), Człowiek obok mnie (Białystok). Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku (2015) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020).

Na podstawie projektu Maszyna Twórcza zrealizowanego w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *