Katarzyna Lis-Lachowicz – „Między nitką a pejzażem”

Katarzyna Lis-Lachowicz
W 1992 r. ukończyła Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po kilku latach pracy naukowej i dydaktycznej w Instytucie Transplantologii w Warszawie postanowiła wrócić do tego, co zawsze wydawało jej się najbliższe – do szeroko pojmowanej sztuki.

W latach 1988–1995 związana była z różnymi grupami teatralnymi (m.in. z Teatrem Akademickim UW, a potem z grupą aktorską realizującą spektakl „Bachantki” Eurypidesa, który prezentowano na festiwalu Michaiła Czechowa w Emmerson College (Anglia) w 1994 r.

 

Na początku lat 90-tych zafascynowała ją tkanina artystyczna.

Od 2017 roku jest członkinią Sekcji Tkaniny Okręgu Warszawskiego Związku Artystów Plastyków. Bierze czynny udział we wspólnych wystawach i innych działaniach Domu Artysty Plastyka w Warszawie. Od 2018 uczestniczy w Międzynarodowych Festiwalach Sztuki Włókna w Kowarach.

Animatorka kultury. Jest instruktorem tkactwa artystycznego w Magazynie Sztuk – filia Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie. Lubi dzielić się swoją pasją z innymi.
W kręgu jej zainteresowań znajduje się tkanina unikatowa (pochodna gobelinu i własna) która jest dla niej najważniejszym środkiem wyrazu.
Wzięła udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych (Warszawa, Wrocław, Zbąszyń, Kielce, Kowary, Paryż) otrzymując nagrody i wyróżnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *