UMIERAJ DLA MNIE – wernisaż Katarzyny Smugarzewskiej

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac Katarzyny Smugarzewskiej pt „Umieraj dla mnie”.

Galeria Baszta
20.05.2023
godz. 18:00


O autorce:

Katarzyna Smugarzewska w 2019 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Instytucie Sztuk Wizualnych, Wydziału Artystycznego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, w Pracowni Rysunku i Multimediów prowadzonej przez dr hab. Radosława Czarkowskiego prof. UZ.

Obecnie pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych na stanowisku asystentki dr hab. Radosława Czarkowskiego prof. UZ. Dodatkowo jest absolwentką kierunku Arteterapia.

Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju za granicą. Zajmuje się działaniami interdyscyplinarnymi, rysunkiem, instalacją, obiektem i fotografią.

O wystawie:

„Umieraj dla mnie”

Katarzyna Smugarzewska Wystawę stanowi cykl prac mówiących o potrzebie przemijania, umierania wewnętrznego w celu lepszego zrozumienia otaczającej rzeczywistości oraz zmian związanych ze zrozumieniem procesów myślowych wynikających z konkretnych i często trudnych doświadczeń.

Wewnętrzne umieranie jest niezbędne do rozpoczęcia nowego życia

oraz budowania własnej osobowości i tożsamości. Artystka nawiązuje do własnych doświadczeń kończących się z nowym początkiem oraz do wspomnień osobistych strat, które wywarły na niej wielki wpływ.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *